AKSU ADAYIMIZ DR. CENGİZ ALDEMİR

AKSUCumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Devrim Kök, bir ilçenin daha belediye başkan adayını ilan etti. Kök, Alanya’da Şefik Türktaş, Manavgat’ta Şükrü Sözen, Serik’te Muhammet Konur ve Konyaaltı’nda Turgay Genç’ten sonra bugün de Aksu belediye başkan adaylığı için Dr. Cengiz Aldemir’in ellerini kaldırdı.

Dr. Cengiz Aldemir’in Aksu belediye başkan adaylığının ilanı, CHP Antalya İl Başkanlığı önünde düzenlenen bir miting ile gerçekleşti. İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen başta olmak üzere il yöneticileri, ilçe başkanları ve yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile belediye başkan aday adaylarının katıldığı mitinge Aksulular büyük ilgi gösterdi. Parti binası önüne kurulan platformdan meydanı dolduran binlerce Aksululara seslenen CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Aksu’nun kaderini değiştireceklerini söyledi.

Aksu ilçe başkanı Hasan Bozkurt’un hemşehrilerine hitaben yaptığı coşkulu konuşmalarının ardından sahneye çağırılan İl Başkanı Devrim Kök, konuşmasına CHP’li olarak Aksu’da siyaset yapmanın ne denli zor olduğuna işaret ederek başladı. Dün bayrak bile asamadıkları bu ilçede bugün belediyeyi kazanacak bir tablo ile ilçe halkının karşısında olduklarını belirten Devrim Kök, Cengiz Aldemir’in Aksu belediye başkan adaylığının ilanında şöyle bir konuşma yaptı:

AKSU ARTIK CHP’DE ÇOK KARARLI

Babam, Aksu Öğretmen Okulu mezunudur. Bana hep der ki; ‘Oğlum Aksu’da siyaset yapmak çok zordur. Cumhuriyet  Halk Partisi’nin bayraklarını biz orada dava evvel açamazdık. Açtığımız zaman sıkıntı yaşardık” diyor. Ama Aksu şimdi öyle bir karar verdi ki, yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vermedi, n’oldu, Aksu Antalya’nın göbeğinde en geri kalmış yer olarak kaldı. Şimdi Aksulular bir karar veriyor, Aksulular diyor ki; ‘Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ne şimdiye kadar yeterince destek olmadık ama bunun zararını Aksu olarak gördük. Şimdi geldiğimiz noktada Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek olacağız, Aksu’yu da bir Muratpaşa, bir Konyaaltı yapacağız’ kararlılığı içerisinde olduğunu gördük, bundan da memnuniyet duyuyorum.

İLK MİTİNG İÇİN AKSULULARA TEŞEKKÜR

2B eylemlerinden sonra Aksu’da Cumhuriyet tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi bir miting yaptı. Orada 3 bin köylümüz vardı. Biz isteseydik, gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, partililerimizle oraya 10 bin 20 bin kişi yığabilirdik. Ama bizim yapmak istediğimiz olay o değildi. Özellikle Antalya ve Aksu’da çok mağdurların yaratıldığı 2B konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin size vermeye çalıştığı katkıyı acaba Aksulular nasıl karşıladı, bunu görmek istedik. Sizler de oraya çok büyük bir ilgi gösterdiniz, engelleme çabalarına rağmen, Cumhuriyet Halk Partisi’ni orada güçsüz gösterme çabalarına rağmen orada çok ciddi bir kalabalık topladınız onun için yürekten siz değerli Aksulu hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.

AYRIŞMADAN MEDET UMAN BAŞBAKAN

Biliyorsunuz, 10 yılı aşkın bir süredir bu ülkeyi bir siyasi irade yönetiyor. Bu iktidarın yaptıklarını her gün televizyon ekranlarında görüyoruz. Televizyon ekranlarını bırakın, artık sosyal yaşamımızın her alanında, günlük yaşantımızın içerisinde onların verdiği zararları hep beraber görüyoruz. ‘Ben ve öteki’ temelinde siyaset yapan, insanları ayrıştıran, insanları kutuplaştıran ve bu kutuplaşmadan, bu ayrışmadan taban bulma arayışı içerisinde olan bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız. Bu ülkenin başına geldiği günden beri bu iktidar insanları ayırıyor. Başörtülüler başörtüsüzler,  milli bayramcılar dini bayramcılar, şunlar bunlar, şu mezhepten olanlar bu mezhepten olanlar, bir devlet adamının yapacağı işler değildir bunlar… Devlet adamı ayrıştırmaz, devlet adamı, hangi inanca mensup olursa olsun o inancın gereğini yerine getirilebilmesinin garantörünün devlet olduğunu bilir. Bu ülkede başı açık olsun kapalı olsun, şu mezhepten olsun bu mezhepten olsun, kim olursa olsun, her yurttaşa eşit şekilde yaklaşır ve her yurttaşın inancını özgürce yaşamasının garantörü olur. Ayrıştırarak, bölerek, kutuplaştırarak devlet adamlığı olmaz.

 

LAZIN OLMADIĞI BİR TÜRKİYE DÜŞÜNÜN

Göreve geldikleri günden beri kavga etmediği komşu ülke kalmadı. Göreve geldikleri günden beri içeride kavga etmediği gruplar kalmadı. Bin yıldır beraber yaşayan Türkler ve Kürtleri bile farklı farklı milletlermiş gibi sunma gayreti içerisine girdiler. Bunlar gelmeden önce bu ülkede 38 etnik kimliğin yaşadığını bilmiyorduk. Bilme ihtiyacı da hissetmiyorduk. Çünkü biz Allah’ın yarattığı herkesi baştacı yaparız, biz insanların farklılıklarını bir ayrılık unsuru olarak görmeyiz, aksine bir renk olarak bir zenginlik olarak görürüz. Anadolu coğrafyasının bu denli zengin olması işte bu kültürlerdendir. Düşünebiliyor musunuz Karadeniz’in olmadığı bir Türkiye… Lazların olmadığı bir Türkiye düşünebiliyor musunuz? Kürtlerin olmadığı bir Türkiye düşünebiliyor musunuz? Yörüklerin olmadığı bir Türkiye düşünebiliyor musunuz? Bunlardan hangisi eksik olsa bizim bir tarafımız eksik kalır. Anadolu coğrafyasının bunlar zenginliğidir. Bunlar hepimizin şerefidir, onurudur. Bunları biz ayrıştırmayız. Bunlarla omuz omuza bütün Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ifşa etmeye çalışırız. Bizim farkımız bu…

 

2B MAĞDURLARININ HEP YANINDAYDIK

Bunlar bu ülkeyi bölme, ayrıştırmanın dışında gözlerini para bürümüş. Anadolu’da bir söz vardır, ‘Gözünü toprak doyursun’ derler… Şimdi  bu teyzelerim, bu ablalarım bizimle birlikte 1 yıldır bir mücadele veriyor. Biz göreve geldikten sonra Aksu’ya yaptığımız ziyaretlerde bize dediler ki, ‘Cumhuriyet Halk Partisi hep konuşur, ama bizim yanımızda hiç olmaz….’ Dedik ki, Cumhuriyet Halk Partililer olarak biz her zaman sizin yanınızdayız. Bu 2B konusunda da bir popülist yaklaşmıyoruz. Sadece oy için gelmiyoruz. Köylü milletin efendisidir diyen bir anlayışın mensuplarıyız biz. Onun için de Aksu’daki hemşehrilerimizin derdini kendimize dert edindik. Onlarla beraber yol kesilecekse yol kestik, onlarla beraber karakollara düştüklerinde sabahlara kadar Cumhuriyet Halk Partili avukatlarla sabahlara kadar onları bekledik ve onların evlerine dönmelerine katkı sağladık. Adliyede yine bu Aksulu hemşehrilerimizin yenında sadece Cumhuriyet Halk Partililer vardı… Gene biz oradaydık. Orada mahkemelerde avukatlarımızı ücretsiz onların yanına götürdük, onların oradan ceza almadan çıkmalarına katkı yaptık.

 

O TOPRAKLARI SANA VERMEYİZ

2B sorunu gerçekten vicdani bir sorundur. Bu siyasi bir sorun değildir, bu partilerüstü bir sorundur. Bütün il başkanlarına seslendim. Dedim ki, ‘Siz iktidar partinin buradaki temsilcilerisiniz. Gidecersiniz genel başkanınıza, milletvekillerinize bu konuyu aktaracaksınız. İl başkanı, orada genel başkanı temsil eden şahıstır. Orada, partinin en yetkin organıdır. O zaman oradaki sorunları da Ankara’ya taşıması gereken odur. Eğer siz başbakanınıza sözünüzü geçiremiyorsanız o zaman bu işi yapmanızın bir anlamı yok. Biz dedik ki ‘Gelin, AKP’si, MHP’si, CHP’si, el ele verelim bu sorun için… Bu topraklarda doğduk bu topraklarda öleceğiz. Bizim Aksulu hemşehrilerimize bu vicdan borcudur, boynumuzun borcudur gelin bu işi çözelim’ dedik, kimse yaklaşmadı… Dediler ki ‘Bizim gücümüz yetmiyor’… Başbakan bir kere kafaya takmış o toprakları almaya… Ama biz de dedik ki, ‘Biz de kafaya taktık’ ve o toprakları sana vermeyeceğiz…

 

SUYUN GÖZÜNE GİDELİM DEDİK

Sonra dedik ki ‘Suyun gözüne gidelim’… Yapılması gereken şu; bu köylülerimizin mağduriyetini, bu hak arama mücadelesini meclise taşırsak eğer orada yeterince gündem oluşturabilirsek belki daha çabuk sonuç alabiliriz diye 2 bin köylümüzü (ki o köylülerimizi sadece bir yerden toplamadık, farklı farklı köylerden) Ankara’ya götürdük. Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu orada, Türk siyasi yaşamında bir ilke imza attı. Orada 2B mağduru 2 teyzemizi kürsüye çağırdı dedi ki ‘Gelin, milletin kürsüsünde yani sizin kürsünüzde çıkın derdinizi sıkıntınızı bütün Türkiye’ye kendi ağzınızla aktarın’ dedi…

 

O TEYZE ÖYLE BİR ANLATTI Kİ

Orada iki teyzemiz çıktı. Çıkarken birisi bana dedi ki; ‘Oğlum ben her şeyi unuttum, ne diyeceğim şimdi orada…’ Dedim ki ‘Teyze… Senin topraklarını, anandan atandan kalmış, ananın ak sütü gibi helal, çoluğunun çocuğunun rızkını temin ettiğin topraklarını çalıyorlar. Çıkacaksın, bunu bütün Türkiye’ye haykıracaksın… Ben toprağımı çaldırmam, toprak bizim için çok değerlidir. Topraksız köylü olur mu… Bunu çıkacaksın ve kendi dilin döndüğünce anlatacaksın… ‘ dedim, hiç unutmuyorum, o kadar güzel anlattı ki, dedi ki; ‘Bakın bir ailenin kızı 1 oğlu varmış. Oğlan satmış savmış yemiş içmiş kızlara bir şey kalmamış. Bu oğlan Tayyip Erdoğan’dır…’ dedi… Yani bu kadar mı güzel anlatılır… İşte Türk köylüsünün pratik zekası… Şimdi ne yaptık, o yüzde 70 olan rayiç bedeli yüzde 50’lere çekildi… Yeterli mi, bizim için elbette yeterli değil. Ama bunun için mücadelemize devam edeceğiz… Size söz veriyorum, sonuna kadar devam edeceğiz…

 

AKP’YA BİR ÜFLEMENİZ YETERLİ

Bunlar hiç gitmezmiş gibi düşünmeyin… Bir zamanlar başka siyasi partiler de vardı. Başka iktidarlar da vardı. Onlar da tıpkı bunlar gibi hiç gitmeyeceğiz sanıyorlardı. Şimdi nerede Anavatan? Şimdi nerede Doğru Yol? Ama Cumhuriyet Halk Partisi, 90 yıllık çınar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti dimdik ayakta… Ayakta olmaya da devam edeceğiz. Hepimiz geliriz geçeriz Cumhuriyet Halk Partisi dimdik ayakta kalacak. Onun için AKP sallanıyor. AKP’ye bir üflemeniz yeterli… Ve ben ilk seçimde onlara üfleyeceğinizden eminim.

 

KORKUARI UYUYAN DEVİN UYANMASI

Sayın genel başkanımız önderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi çok güzel bir toparlanma yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne şu ya da bu nedenlerle ayrı düşmüş herkesi Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında sayın genel başkanımız topluyor. Sadece eski Cumhuriyet Halk Partilileri değil bu ülkede farklı farklı siyasi partilerde görev yapmış olan ama Cumhuriyet kazanımları, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve Atatürk kırmızı çizgilerimize riayet eden tüm namuslu, şerefli yurttaşları Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında topluyor. Sayın Sarıgül geldi… Bakın Sarıgül geldi, televizyonlarda aman efendim şöyleymiş böyleymiş başladılar. Neden, bir ve bütün Cumhuriyet Halk Partisi’nden korkuyorlar. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi hızla iktidara geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya’yla beraber, İzmir’le, Mersin’le, Eskişehir’le beraber İstanbul’u da alacak çünkü. Bunların korkusu bu… Korkusu, uyuyan dev uyanır mı korkusu… Ama geçmiş olsun…

 

TAKIM TUTAR GİBİ PARTİ TUTULMUYOR

Aksu’da, Türkiye’nin her yerinde çok önemli gelişmeler oluyor. Artık insanlar takım tutar gibi siyasi parti tutma alışkanlığından hızla uzaklaştılar. Bu ülkenin geçmişinde Cumhuriyet Halk Partisi vardı geleceğinde de Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Bizi inançlarla çelişen, kültürlerle çelişen, köylünün, işçinin, memurun derdini bilmeyen onlara çözüm üretmeyen bir siyasi partiymiş gibi insanlara gayret ettiler. Halbuki Cumhuriyet Halk Partisi ‘Köylü milletin efendisidir’ diyen bir anlayıştan geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi insanları alın teriyle, emeğiyle yaşamını idame etmeye iten onu insanlara tavsiye eden bir yaşam biçiminin anlayışıdır Cumhuriyet Halk Partisi… Onun için Cumhuriyet Halk Partisi ezilenin yanındadır. Nerede bir mağduriyet vardır, nerede bir mağdur vardır, Cumhuriyet Halk Partisi oradadır…

 

ALANYA HALKI DA DESTEK OLMUYORDU

Şimdi Alanya’ya bakın. Alanya da tıpkı Aksu gibi, şimdiye kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek olmamış bir ilçemiz. Pırıl pırıl insanlarımızın yaşadığı bir ilçemiz. Orada bir arkadaşımızı aday gösterdik. Arkadaşımız iki dönem Anavatan Partisi’nden belediye başkanlığı yaptı, sonra kendi isteğiyle aday olmadı. Şimdi baktık ki halkta kabul görüyor, insanlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlarının hizmetini görüyor, onu görmek istiyor, onlara rağmen değil, örgütümle birlikte, hep beraber hızlıca bir karar aldık ve Alanya’da Cumhuriyet Halk Partisi anketlerde yüzde 40’ların üzerinde çıkıyor. Alanya’ya Cumhuriyet Halk Partisi alacak. Yine Serik’te sayın Muhammet Konur Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı. Yine o dokuya uygun, Serik’in çocuğu, orada Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Şimdi de Aksu’da…

 

AKSU’YU BİR KUNDU GİBİ TANITMAK

Aksu’da öyle bir arkadaşımız var ki, eğitimli, donanımlı… Aksu ilçe olmasına rağmen ülkede insanlar bu ilçeyi yeterince tanımıyor. Kundu’yu daha fazla tanıyorlar. Halbuki Kundu Aksu’nun köyü… İşte Aksu’yu bir Kundu gibi tanıtacak bir belediye başkanına ihtiyaç var. Biz de dürüst, namuslu, eğitimli, Aksu’ya yakışan, sizin çocuğunuz bir arkadaşımızı Cengiz Aldemir’i size hizmet etmek üzere yola çıkardık. Orada ben neye güveniyorum biliyor musunuz? Orada Aksululara güveniyorum. Efendim orada CHP’nin adayı şu olursa seçim alır, bu olursa almaz. Ben buna başından beri hiç inanmadım. Ben hep şunu söylüyorum; Cumhuriyet Halk Partisi o kadar büyük bir çınardır ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin üzerinde kimse yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir şemsiyedir, bizler sadece onun altına girebiliriz. Onun üzerine hiç kimsenin gücü de yetmez haddi de olmaz.

 

ÖYLE BİR EKİP YARATACAĞIZ Kİ

Biz Aksuluları tanıyoruz. Aksulular önemli bir karar verdi. Artık eskisi gibi ‘efendim, başkan iktidar partisinden olsun, daha fazla yatırım olur, daha fazla para gelir’ mantığı doğru bir mantık değil… Şimdi yeni gelen bütünşehir yasasıyla büyükşehir belediye başkanının yetkileri çok çok arttırılmıştır, büyükşehirin meclisi yerel bir parlamentodur. Onun başkanı da büyükşehir belediye başkanıdır. Büyükşehir belediye başkanı da Cumhuriyet Halk Partili olmaya devam edecektir. Onun için Aksu’da da Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkanı olarak Cengiz Aldemir’i oraya diktiğimiz zaman, ona o görevi verdiğimiz zaman Muratpaşa’mızla, Konyaaltı’mızla, Kepez’i de alacağız, Kepez’imizle, büyükşehirimizle, Serik’imizle hep beraber öyle bir ekip yaratacağız ki, Aksu’muzu, Antalya’mızı layık olduğu yere hep beraber taşıyacağız.

 

AKSU’NUN KADERİ ARTIK DEĞİŞMELİ

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü vardır. Der ki, ‘Gidin bakın Toroslara… Torosların eteğinde bir yörük çadırında duman tütüyorsa, henüz her şey bitmiş değildir. O al bayrak asla inmez’ der… İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği, ‘onlar olduğu sürece al bayrak asla yere inmez’ dediği, onlar olduğu sürece daha henüz her şey bitmiş sayılmaz dediği, tarih ettiği yiğit insanlar Aksulular, Aksulu yörük hemşehrilerim size Cengiz Aldemir arkadaşımı emanet ediyorum. Bizi mahcup etmeyeceğinizi biliyorum. Aksu’ya hep beraber sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yerleştirelim. Antalya’da örnekleri var. Bakın Çallı’da Atatürk heykeli vardır. Onun üst tarafı Kepez, alt tarafı Muratpaşa’dır… Gündüzle gece kadar farklıdır. Aynı şehrin içerisinde iki tane merkez ilçe olmasına rağmen gündüzle gece kadar farklıdır. Neden? Çünkü Muratpaşa’da, Konyaaltı’nda, Büyükşehir’de sosyal demokrat belediye başkanları görevde diğer tarafta AKP’li belediye başkanı görevde… Şimdi o hatayı da elbirliğiyle Kepez’de de gidereceğiz, Aksu’da da gidereceğiz. Aksu’nun kaderi artık değişmeli, Aksu’da eğitimli, doktor, pırıl pırıl bir arkadaşımızı belediye başkanı yapacağız, Aksu’nun kaderini toptan değiştireceğiz.

 

CENGİZ ALDEMİR’DEN HİZMET SÖZÜ

CHP Aksu belediye başkan adayı yapılan Cengiz Aldemir de konuşmasında Aksu’nun tüm sorunlarına vakıf olduğunu, çözümü için de gece gündüz çalışacaklarının sözünü verdi. Aksu’yu hakettiği noktaya getirebilmek için sürekli Aksuluların arasında olacağını kaydeden Cengiz Aldemir, “Bana hep soruyorlar, makamınızın kapısı açık olacak mı diye… Tabi ki kapım herkese açık olacak. Ben de sizden, bana kalplerinizi açmanızı istiyorum” dedi. Aldemir, Aksu’da gönüllerin başkanı olmaya talip olduğunu sözlerine ekledi.

 

YAPIM AŞAMASINDA

URL: http://secim2014.chpantalya.com/?p=43

Yazan - Oca 11 2014. Kategori AKSU, CHP HABER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Weboy

SEÇİM MÜZİKLERİ

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

İLÇE SEÇİM MÜZİKLERİ

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

GÜNLÜK PROGRAM

DÖŞEMEALTI İLÇE PROGRAMI

Saat: 05.00 Antalya Toptancı Halı Ziyareti

Saat: 07.00-08.00 Hal Esnafı ile Kahvaltı

Saat: 09.00-10.00 Kamyoncular ve Nakliyeciler Kooparatif Ziyareti

Saat: 10.30-11.00 Yağca Köy Ziyareti

Saat: 11.30-12.00 Ilıca Köy Ziyareti

Saat: 12.30-13.00 Karaveliler Köy Ziyareti

Saat: 13.00-13.30 Ekşili (Camili-Killik köyleride katılacak)

Saat: 13.30-14.30 Karaveliler Köy Ziyareti

SEÇİM 2014

ÖTEKİ TÜRKİYE

Halkın Partisi CHP, 90 Yaşında…

KATEGORİLER

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞBAKANA 16 SORU

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ KORKUTELİ

korkuteli proje

Foto Galeri

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Anafartalar Cad. 213 Sok. No:10 Tel : 0 242 334 34 62 – 63 Fax :----------- 0 242 334 71 10 Muratpaşa / ANTALYA
Giriş | SEÇİM 2014 CHP ANTALYA . DİZAYN CHP ANTALYA WordPress Blog
Wp Advanced Newspaper WordPress Themes Gabfire